kamil grebeň
dielňa
nástroje
nástroje

hudobníci
kontakt

>> click here for
English versionMáte záujem
o aktuálne informácie
o novinkách z dielne Kamila
Grebeňa? Pošlite nám
Vašu e-mailovú adresu:


<< späť na "hudobníci"

„O tejto gitare vlastne ani neviem napísať recenziu, kedže nie som gitarista, ale basgitarista. Na gitaru hrám teraz v kapele čisto z núdze. Dokážem o nej napísať iba príbeh:

Všetko sa začalo tým, že som Kamilovi priniesol polámaný Korea-Gibson Epiphone, ktorý sa mi “šmykol” na koncerte vo Svidníku… v nádeji, že z toho Kamil ešte niečo dokáže vystružlikať. Do stružlikania sa veľmi nemal, ale zato vytiahol smutnú, opustenú, skromne retro-vyzerajúcu gitaru, ktorou bol vraj každý hráč nadšený, ale nikto ju vlastne nechcel. Vraj úžasná, ale absolútne neuniverzálny výrobok, tak na jednu pesničku - už vtedy som začal šípiť, že je to niečo pre mňa. Snímače z bassovej gitary, retro fender hlava 50-te roky, pekelne silný surový signál až to v aparáte praští, to ma vlastne ako ex-basgitaristu a zberateľa vintage precišnov, džezbasov a pod. úplne dostalo. Zobral som si ju na skúšku - tak ako mnohí predo mnou - ale už som ju viac nevrátil.

Jediné, čo mi na tejto gitare ako životnému optimistovi prekážalo, bol kryt z čiernej umelej hmoty. Tak som si ho za pomoci môjho kamaráta - sochára Petra Machatu - trochu dobastloval. Vyfrézovali sme vkusný kryt z mahagónu, ktorý sa používal v 70-tych rokoch na obývačkové steny a po montáži sme skonštatovali, že gitara vizuálne ostarla ešte o takých 15 rokov - a to bolo dobre.

Dosť dlho som sa bál túto neautorizovanú úpravu Kamilovi prezradiť, ale potom nás stretol na koncerte, prasklo to, ale myslím, že tento barbarský zásah do svojho diela prežil.

Gitara sa síce oficiálne volá Hybrid Caster, no ja všetkým okukávačom (hlavne v Česku) vravím: je to ľudovoumelecký výrobok z okolia Devínskeho Hradiska.

Záver č.1: Túto gitaru určite nerozbijem, ani s ňou nebudem nijako neprimerane zaobchádzať - to by som mal pocit že ubližujem kamarátovi Kamilovi, ktorý jej daroval život. Amen.

Záver č.2: Gitara môže byť len tak dobrá, ako človek ktorý ju vyrobil. Počúvajte Kamilove texty pre skupinu Vidiek tak ako ja - v podstate od puberty - a už nikdy si žiadnu gitaru od nikoho iného nekúpite.“

Pavol Murín (www.tornadolue.cz)
(Autor používa gitaru HybridCaster)

<< späť na "hudobníci"

Každý nástroj z dielne Kamila Grebeňa je originál,
vyrobený na základe špecifických požiadaviek.
© 2003 Kamil Grebeň | design © 1984 Komplot
Ľúbte naše nástroje aj na Facebooku