kamil grebeň
dielňa
nástroje
nástroje

hudobníci
kontakt

>> click here for
English versionMáte záujem
o aktuálne informácie
o novinkách z dielne Kamila
Grebeňa? Pošlite nám
Vašu e-mailovú adresu:

História dielne I Archív nástrojov I Články

Mojou prvou basou bola stará Jolana za 250 korún. Nebolo to bohviečo. Druhá ma stála 1000 korún a rozdiel v cene nezodpovedal rozdielu v kvalite. Písal sa rok 1984 a ja ako stredoškolák som pochopil, že na kvalitný nástroj nemám dosť peňazí.

Klikni na obrazok!Môj vtedajší učiteľ na basu Fedor Frešo mi ukázal cestu a pod jeho vedením som si vyrobil prvý vlastný kus. Vtedy som ešte netušil, že nebude posledný.

Klikni na obrazok!Metódou pokus - omyl som vytvoril niekoľko experimentov. Zodpovedali duchu doby - dostupnosť súčiastok a vedomostí bola vtedy minimálna (pozri napr. výsledok jednoho z experimentov - model
Paddle“).

Klikni na obrazok!Zo záľuby sa časom stala posadnutosť a ja som vyrábal stále viac nástrojov. Dnes by som bol radšej, keby niektoré z nich nikdy nevznikli ;-). Vďaka nim však dnes viem aj to, čo som nenašiel v knižkách.

Klikni na obrazok!Veľa som sa naučil aj od Bruna Urbana, s ktorým rád spolupracujem od roku 1995.

Chuť experimentovať ma stále neopustila, a tak neexistujú dva rovnaké kusy z mojej dielne.

Klikni na obrazok!Dielňa je dodnes ručnou manufaktúrou, vybavenou len tou najnutnejšou technikou. Čoho sa na mojom výrobku dotknete, vzniklo ručnou prácou (okrem hardvéru, samozrejme).

 


Každý nástroj z dielne Kamila Grebeňa je originál,
vyrobený na základe špecifických požiadaviek.
© 2003 Kamil Grebeň | design © 1984 Komplot
Ľúbte naše nástroje aj na Facebooku