kamil grebeň
dielňa
nástroje
nástroje
hudobníci
kontakt

 

 

>> prepni
na SlovenčinuMáte záujem
o aktuálne informácie
o novinkách z dielne Kamila
Grebeňa? Pošlite nám
Vašu e-mailovú adresu:


<< back to "musicians"

20. 04. 2007

"Keď som Kamila prvý krát oslovil s požiadavkou na novú basu, rozmýšľal som ako popísat zvuk, ktorý chcem dosiahnut. Kedže som si nevyberal z už vyrobených nástrojov, ale hľadal som niečo vlastné, špecifické, mal som obavy či sa pochopíme. Pretože ako možno popísať zvuk, resp. kde je istota, že ten komu zvuk popisujete slovami, si spravý o ňom presne ten pravý obraz? Rozhodol som sa však do toho rizika ísť. Najčastejšie pridavné mena z mojích úst boli krochkavý, chrumkavý, agresívny. K tomu, aby sa mi hralo dobre potrebujem jednoducho nadupané stredy, a tak sa stalo. Kamil mojím požiadavkám podrobil všetko od výberu dreva, elektriku, až po samotný tvar nástroja, čo bol, ale viacmenej prejav mojej ješitnosti. Teraz možem spokojne povedať, že mám nástroj ktorý sa presadí za každých okolností a hlavne jednoducho povedané nástroj ktorý hra.

Ak je ťažké popísať slovami zvuk, je úplny nezmysel popisovať slovami pocit, ktorý mám vždy keď si moju basičku chytím. Všetky Kamilové nástroje ktoré som kedy držal v ruke boli veľmi príjemné a ľahko hrateľné, čo platí obzvlásť pre jeho vlastné tvary.

Momentálne ma zvádza predstava vlastniť bezpražec. Po dlhoročnom laborovaní som presvedčený že Kamil ponúka vynikajúce nástroje za slovenské ceny. Okrem Kamilovej ľudskosti, ochoty a dôslednosti, je toto tiež fakt, ktorý mi uľahčuje rozhodovanie pri výbere môjho ďalšieho nástroja.

Pavol Kopček


<< back to "musicians"

Každý nástroj z dielne Kamila Grebeňa je originál,
vyrobený na základe špecifických požiadaviek.
© 2003 Kamil Grebeň | design © 1984 Komplot
Love our instruments on Facebook